מקדם אתרים – 7 דברים שחייבים לדעת לפני שסוגרים קידום אתר

אז החלטת להקים אתר לעסק שלך. לפני הכול, אני  רוצה לברך אותך על שקיבלת את אחת ההחלטות החכמות ביותר עבור העסק שלך.
היום, הנוכחות המקוונת של עסקים הפכה להיות הקשר המשמעותי ביותר שלהם עם העולם.
ללא אתר עסק ונוכחות ברשת, לעסק שלך יהיה קשה מאוד בתחרות האינטנסיבית שמתחוללת בעולם העסקים מדי יום, אם הדבר הוא בכלל אפשרי.

יש סיבה ש-80% מהצרכנים בישראל מעדיפים את הפלטפורמות הדיגיטליות על כל מדיום אחר לביצוע רכישות ולכן אני רואה מדי יום עוד ועוד עסקים בישראל שמחפשים אחר פתרונות כיצד לנהל ביעילות תקשורת יום-יומית עם קהלי היעד שלהם דרך הרשת.
הקמת אתר היא כמובן אך ורק השלב הראשוני ביותר וחשוב שלא נתבלבל בין שירות הקמת אתרים לקידום אתרים.
כדי לחשוף את האתר שלך לאלפי משתמשים בכל עת, חשוב שנבחר חברת קידום אתרים שתסייע לנו בפרסום בגוגל, בקידום אתר האינטרנט שלנו ובמיקסום היעילות של תכני הפרסום והשיווק שלנו.
במובן הזה, בחירת חברה לקידום אתרים היא משימה מורכבת שיכולה להיות בעלת השלכות משמעותיות על חשיפה העסק שלך.

כדי להקל על ההחלטה, אספתי עבורך כמה טיפים יעילים שצברתי בניסיוני בעבודה מול עסקים רבים, שיעזרו לך לבחור חברת קידום אתרים שתסייע לך בכל צרכיך מקידום בגוגל ועד קידום אתרים ברשתות החברתיות.  

1. אפיקי פעולה מגוונים

אני מאמין שאחד הדברים האחראיים והמקצועיים ביותר שניתן לבצע כבר בשלב הראשון הוא ליצור תמהיל שיווקי מגוון וגמיש שיציב את העסק שלך ברוב החזיתות הזמינות לקהלי היעד שלך.
כבר בשלב ההיכרות הראשוני, חשוב לברר היטב שיש לצוות שעובד איתך את ההכשרה, הניסיון והכלים המתקדמים לעבודה במגוון רחב של פלטפורמות – מנועי חיפוש, מודעות, שיתוף מאמרים בבלוגים, נוכחות ברשתות החברתיות, קידום אורגני וקמפיינים ממומנים ממגוון סוגים.

מניסיוני, ככל שהאפיון של קהלי היעד שלך מפורט יותר, כך ניתן יהיה לבנות את מערך השיווק שיתפוס את הקהלים שלך בצורה טובה יותר.

קידום אורגני

אחד הכלים להם אני מקדיש את רוב האנרגיה הוא קידום אורגני, או SEO – Search Engine Optimization (אופטימיזציה של מנועי חיפוש).
מדובר באחד הכלים היעילים והחשובים בהם יש לעשות שימוש על מנת לשמר את דירוג האתר שלך בגוגל באופן יציב, קבוע ובטוח.
על ידי יישום טכניקות מגוונות הדורשות מיומנות רבה, האתר שלך יהיה מעוצב באופן שייתן לו יתרון מול מנועי החיפוש של גוגל ונוכל יחד לשמר בו תוכן איכותי שישמור על הדירוג הגבוה שלו.

השירות שילווה אותך חייב להיות בעל ניסיון בכל התחומים הללו.

  • חשוב שנוודא שחברת הקידום שלנו עובדת עם כותבים מיומנים ומנוסים שיספקו שירותי כתיבת תכני קידום המכילים מילות מפתח שנחקרו היטב וייצרו תוכן איכותי, מעניין ובעל ערך מוסף. איכות הכתיבה משפיעה באופן ישיר על האופן בו האלגוריתם של גוגל מקדם את האתר שלך.
  • חוויית המשתמש באתר משפיעה באופן משמעותי על קידום אתרים בגוגל.

יש לבחור בחברה לקידום אתרים המעסיקה מומחי UX/UI שיסייעו לך להבטיח שהיררכיית האתר נוחה לשימוש, שהממשקים ידידותיים ותהליכי הרישום והרכישה מהירים ונוחים.

קידום ברשתות החברתיות

נוכחות האתר שלך ברשתות החברתיות מאפשרות לך לפנות לקהל צעיר ולגייס אותו להפיץ ולשתף את המותג שלך.
באמצעות שימוש באמצעי מולטימדיה מתקדמים וטכניקות פילוח שיווקי פורצות דרך ניתן לייעד את הפרסום למשתמשי הרשתות החברתיות באופן יעיל.

קידום ממומן (PPC)

מאז שנוצרה האפשרות ליצור מודעות קידומיות בגוגל Adwords, ברשתות החברתיות ובמגוון פלטפורמות אחרות, החיים שלי נעשות קלים בהרבה.
למודעות האלה יש פוטנציאל אדיר במשיכת גולשים רבים אל האתר שלך ובאמצעות קריאות מדויקות לפעולה, נוכל להניע אותם לקראת רכישה.

2. לא ניתן להבטיח מקום ראשון בגוגל

לא היינו בוחרים מאמן כושר שהיה מבטיח לנו קוביות בבטן תוך יומיים, ללא כל קשר למה נעשה, נכון? בדיוק באותה מידה, אי אפשר להבטיח מקום ראשון בגוגל.
חברות בלתי מקצועיות עשויות להבטיח לך קידום אתרים שיציב אותך במקום הראשון בגוגל.
מניסיוני, מדובר בהבטחה בלתי אפשרית שאמורה להדליק אצלך את כל הנורות האדומות.
הבוטים של גוגל סורקים את הרשת באופן קבוע ומשנים את הדירוג במנוע החיפוש.
במקביל, נתוני המשתמש המוזנים באופן תדיר בכמויות אדירות משנות את הקריטריונים לפיהם גוגל מדרג את האתרים ולכן, על אף כל המאמצים שיכולה חברת קידום אתרים לעשות על מנת להישאר מעודכנת ולקדם את האתר שלך לפי הקריטריונים החדישים ביותר, ההבטחה למקום ראשון בגוגל היא מופרכת.

3. ניסיון מקצועי

כל חובבן יכול לבנות לך אתר פשוט בוורדפרס ולהכין עבורך כמה פרויקטים לקידום בגוגל על ידי מודעות ממומנות. עם זאת, כדי לבנות תוכנית שיווקית מקיפה וקבועה, יש צורך במקצוענים מנוסים שעברו הכשרה מקיפה במגוון התחומים שהופכים קידום אתרים ופרסום בגוגל ליעיל.
מומחה שיווקי בסביבות האינטרנט יישב איתך, יכיר אותך לעומק ויסייע לך לאפיין את קהלי היעד שלך על מנת להתאים את אפיקי השיווק שלך בצורה הטובה ביותר ובהתאם לתקציב.
לא מספיק לשאול על שנות הוותק של החברה לאורך תקופת פעילותה הכללית.

בחברות רבות בתחום הקידום ופרסום בגוגל, תחלופת העובדים עשויה להיות די גבוהה, כך שרוב הזמן מועסקים אצלה עובדים “מהניילונים” שטרם צברו ניסיון משמעותי.
לכן, חשוב שנברר שעובדי החברה עמם נעבוד הם מנוסים בפני עצמם.

4. שקיפות ושיתוף פעולה

האני המאמין שלי הוא שלך יש את הידע המקיף והמעמיק ביותר על העסק שלך, החזון שלו, המוצרים והשירותים, היעדים והערכים שלו.
על מנת להבטיח קידום אתרים בגוגל שיהיה יעיל וימצה את ההשקעה שלך באופן אופטימלי, חשוב לבחור בחברה לקידום אתרים שתיקח אותך בחשבון בכל צעד ותשתף אותך בתהליך החשיבה לאורך כל הדרך. חברת קידום אתרים שמכבדת את עצמה תשלח אליך דוחות אנאליטיקה ונתונים סטטיסטיים מגוגל אנאליטיקס וכלי ניתוח אחרים על מנת לאפשר לך לחזות בזמן אמת באופן בו הקידום שלך עובד וללמוד על הצעדים השונים שנוקטת החברה כדי שניתן יהיה למצות את אפיקי השיווק שלך בצורה יעילה.

בסופו של דבר, ידע הוא כוח ושיתוף הנתונים הללו ייתן לך את תחושת השליטה והביטחון שמרב המאמצים נעשים עבורך.

5. מחיר טוב, אך לא הנמוך ביותר!

דבר אחד אני יכול להבטיח לך – בכל הקשור לקידום אתרים, כמו בתחומים רבים אחרים, מי שקונה בזול משלם בסוף ביוקר.
תהליכי קידום יכולים לקחת זמן ולפעמים נדרשים תהליכי ניסוי וטעיה בהם אני כמקדם חווה הצלחות וכישלונות שמלמדים אותי המון על הצעדים הבאים בכל הקשור לקידום האתר של הלקוח ברשת. משמעות הדבר היא שכדי למקד היטב את המאמצים השיווקיים שלך, נדרשת השקעה כספית משמעותית שבסופו של דבר תשתלם לך מאוד.

התאמה לתקציב

למרות כל זאת, חשוב שנבחר בחברה שמתאימה את עצמה לטווח רחב ומגוון של תקציבים ותוכל לבנות לך תוכנית שיווקית גם בתקציב מוגבל. על ידי התאמה של מילות המפתח וכמות המודעות שלך לתקציבך, ניתן לבנות תוכנית שתאפשר ייעוד תקציבי מוקפד לטווח ארוך שתסייע לך לחזות את הוצאותיך העתידיות.

שיטות זולות עשויות להתנקם בך

חברה שלוקחת מחירים נמוכים באופן מחשיד, עשויות להתפזר על פני פרויקטים רבים ולא לספק לך את היחס האישי והתקשורת הרציפה שחיונית לפרויקט טוב.
בנוסף, שירות זול עלול לספק לך קידום אתרים בטכניקות מאיכות ירודה.
יצא לי להיתקל ב”קורבנות” רבים של השיטות האלה באתרי אינטרנט עסקיים.

הצפה של מילות מפתח, תוכן מועתק, כתיבה ברמה נמוכה ושימוש בקישורים חיצוניים לא יעילים עשויים בסופו של דבר לעורר את זעמו של האלגוריתם של גוגל ולהוריד את דירוג האתר שלך באופן משמעותי.

6. דוגמאות מוכחות בשטח

בסופו של דבר, עם דיבורים לא קונים במכולת.
כדי ללמוד על התוצאות שיכולה חברה לקידום אתרים לספק עבור העסק שלך, חשוב לדרוש דוגמאות קונקרטיות.
מומלץ ליצור קשר עם לקוחות עבר של החברה ולשמוע מהם על התהליך, על היחס ועל אופי העבודה ולשמוע מהם על ההשלכות שהביא התהליך על תפוצת האתר, שיפור שיעור יחס ההמרה ועליית המכירות והרווחים.

בסופו של דבר, כמו בתחומי עיסוק רבים אחרים בתעשיית השירותים, איסוף המלצות מלקוחות עבר ונתונים מוכחים קונקרטיים יכולים ללמד אותנו הרבה יותר מהבטחות.

7. הקפדה על חוזה עבודה ברור ומובנה

אחד הדברים שמפתיעים אותי לעתים קרובות הוא כמה לקוחות מוכנים להיכנס אל תהליך שאין להם עמו שום היכרות.
אחרי הכול, אין לנו שום עתודות ושום ערובות לתהליך הקידום וייתכן שנגלה שההוצאות שלנו על התהליך אינו משתלמות לנו עוד.
לכן, חשוב שנעגן את תקופת שיתוף הפעולה בחוזה ונבטיח שיהיו בו נקודות יציאה בהן אפשר להפסיק את העבודה המשותפת.
לרוב, ניתן להתחיל לזהות תוצאות משמעותיות תוך 4-5 חודשים.
במידה ועד תקופה זו לא הבחנו בשינוי משמעותי, כדאי לעזוב.

לכן, חשוב שנוודא שהחוזה מאפשר לנו לעזוב.
את האמינות והמקצועיות שצברתי עם השנים, יכולתי להשיג אך ורק עם לקוחות מרוצים שמעוניינים בתהליך.
חברה אמינה שמכבדת את עצמה תראה דרישה זו כברורה מאליה, הרי מי רוצה לקוחות שבויים שמרגישים שהם “תקועים” עם חברת הקידום שלהם?


פסססט… רוצים הצעה סופר-אטרקטיבית עבור קידום העסק שלכם?

אהבתם את המאמר? קיבלתם ערך מוסף?
תנו גם לאחרים ליהנות!
שתפו את המאמר:

שיתוף בפייסבוק
שיתוף בוואצאפ
שיתוף באימייל

זו ההזדמנות שלך לקבל

חבילת קידום שתגרום לעסק שלך להמריא!

דילוג לתוכן